Απογευματινή Ζώνη

Μελέτη

Το σχολείο μας δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές του δημοτικού να ολοκληρώσουν τις σχολικές τους υποχρεώσεις μετά το τέλος του καθημερινού τους προγράμματος. Οι μαθητές που συμμετέχουν παρακολουθούν εβδομαδιαίο, δίωρο πρόγραμμα. (μέχρι τις 16:15) όπου εργάζονται στις υποχρεώσεις τους της επόμενης ημέρας.

Τα τμήματα είναι ολιγομελή και το πρόγραμμα εφαρμόζεται από εκπαιδευτικούς της ελληνικής και της γερμανικής γλώσσας.

Φύλαξη

Το πρόγραμμα αυτό σχεδιάστηκε με αποκλειστικό στόχο τη διευκόλυνση των γονέων του σχολείου μας. Τα παιδιά μπορούν να παραμένουν στο χώρο του σχολείου με εποπτεία εκπαιδευτικού.

Απογευματινές Δραστηριότητες

Παράλληλα με τα δύο αυτά προγράμματα κάθε χρόνο προγραμματίζονται και απογευματινές δραστηριότητες, οι οποίες γίνονται στο χώρο του σχολείου και έχουν διάρκεια από Οκτώβριο έως Μάιο. Μάθετε περισσότερα στην ενότητα  Δραστηριότητες και Υπηρεσίες