Τα Χριστούγεννα έρχονται και εμείς όπως κάθε χρόνο τα υποδεχόμαστε μέσα σε κλίμα γιορτινό με το παζάρι μας.

​Οι μικροί μας φίλοι θα μπορούν στο χώρο του Δημοτικού να φτιάξουν τα παραδοσιακά χριστουγεννιάτικα σπιτάκια στο εργαστήριο της ζαχαροπλαστικής, να κατασκευάσουν χριστουγεννιάτικα στολίδια στο εργαστήρι χειροτεχνίας,  να δοκιμάσουν να πειραματιστούν με κατασκευές στο εργαστήριο decoupage, αλλά και να βαφτούν με face painting στο χώρο του Νηπιαγωγείου.

Όσο για τους γονείς μπορείτε να κάνετε τα πρώτα ψώνια σας σε στολίδια, χειρoτεχνίες και γερμανικά προϊόντα, να απολαύσετε ζεστό καφέ και γλυκά σπό την καφετέρια της Στ’ αλλά και βάφλες και κρέπες με σοκολάτα, άχνη ζάχαρη και μαρμελάδα… και για φαγητό σας περιμένουμε στην ταβέρνα μας να γευτείτε τα παραδοσιακά γερμανικά λουκάνικα με ξυνολάχανο και τις αλμυρές λιχουδιές που θα φτιάξουν οι μαμάδες και οι γιαγιάδες του σχολείου, πίνοντας κρύα μπύρα αλλά και ζεστό Glühwein από τη γερμανική γωνιά.

Το Σάββατο 9 Δεκεμβρίου στις 15:00 οι μαθητές της Α’ Δημοτικού θα μας παρουσιάσουν ένα χριστουγεννιάτικο θεατρικό και την Κυριακή 10 Δεκεμβρίου στις 12:00 οι μαθητές του Νηπιαγωγείου θα μας παρουσιάσουν και εκείνοι το δικό τους χριστουγεννιάτικο θεατρικό.

Σας περιμένουμε όλους εκεί !!!!